מפרשי האוצר
חיפוש גוגל בפורום:

הרצאת פרופ' איתן שפירא מבי"ח שיבא בנושא נגיף הקורונה

יהי רצון מלפני אבינו שבשמים לרחם ועלינו ועל פליטתינו ולמנוע משחית ומגפה - מעלינו ומעל כל בית ישראל ונאמר אמן
אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה, המקום ירחם עליהם ועלינו ויוציאם ויוציאנו מצרה לרווחה השתא בעגלא ובזמן קריב
עמקן
הודעות: 1516
הצטרף: ו' יוני 17, 2011 2:48 pm

הרצאת פרופ' איתן שפירא מבי"ח שיבא בנושא נגיף הקורונה

הודעהעל ידי עמקן » ב' אפריל 13, 2020 11:45 pm

קבלתי במייל:
מופץ עכשיו וידיאו של הרצאה שנתן פרופ' איתן שפירא מבי"ח שיבא בנושא נגיף הקורונה החדש COVID 19.
יש פה מידע קריטי שחובה לדעת אותו. בעיקר מקבלי ההחלטות בממשל, שמתברר מהרצאה זו כי התנהגותם בטיפול בנגיף הקורונה מוטעית ועלולה ח"ו לגרום נזק רב, הן רפואי והן כלכלי.
המידע חשוב מאד למקבלי ההחלטות להם נשמעים ציבור החרדים לדבר ה'. ממש קריטי שידעו את העובדות לאשורן!
ההרצאה בעברית. הוידיאו התפרסם ברשת יוטיוב, וכל מי שיכול לשמוע שישמע.
חיוני מאד להשמיע זאת בעיקר, כאמור, למקבלי ההחלטות בציבור שלנו וחובה, לדעתי, להנגיש אותו עבורם.
https://www.youtube.com/watch?v=8zhZuib ... e=youtu.be

שלום רב

במסר קודם הבאתי קישור להרצאה של פרופ' איתן שפירא. קיבלתי הרבה תגובות ממכותבי רשימת התפוצה, שאין הם יכולים לשמוע כי אינם מחוברים לאינטרנט. ברוך ה'. כל מי שלא מחובר לאינטרנט - מחובר לקב"ה.
לפני זמן מה שוחחתי עם אברך בכולל, מחסידות סלונים, על אחת הנסיעות שלי לסלונים. סיפרתי לו על בניית מצבות לאדמו"רי סלונים הטמונים שם, במקום שאותר לאחרונה כמקום מנוחתם האמתי (כל המצבות בבית העלמין של סלונים נעקרו בזמן השלטון הקומוניסטי). סיפרתי לו גם על בית כנסת, בית הארחה ומקוה שנבנו שם ע"י חסיד סלאנים מארה"ב. קיבלתי ממנו את התמונות וחלקן צילמתי בעצמי בהיותי שם. שאלתיו אם הוא רוצה לראות את התמונות. הוא רצה מאד אבל כאשר הוצאתי את הדאמבפון להראות לו, סירב להסתכל. לא רצה שיהפך לו היתר להסתכל במכשיר שמחובר לאינטרנט, הסביר לי.
היה יכול בקלות למצוא לעצמו היתר. הרי מציעים לו לראות תמונות של מצבות גדולי החסידות שלו, של מקוה ובית מדרש חדשים שנבנו בסלונים. והוא רצה מאד להביט. אבל התעשת וסירב.
איזה תעצומות נפש יש לבחורי ישיבות ואברכי כוללים, להתנזר מן העולם מלא הפיתויים שסובב אותם בהישג יד. רק הושט יד וגע. לחיות כה קרוב לתענוגות העולם הזה אבל להישאר מחוברים לעולם הבא ולא לאינטרנט. אפילו לא צריך ללכת, רק להניף אצבע ולהקליק. אבל הוא לא נוגע ולא מסתכל. אפשר ממש לשמוע את קול בעבוע רתיחת הדם אצל הצעירים האלה. אבל הדם הזה לא משמש חומר בעירה לאנרגיה לבצע מעשה איסור. אלא כמו דם שנשפך זה עתה מעגל שנשחט בבית המקדש ומובל לזריקה על המזבח. להריח את ניחוח האימורים העולה לשמים, וכולו כליל. כמה טעים היה לעשות מן הכבש הזה מנגל על הכנרת ולהתענג על בשרו. אבל הוא עולה על המזבח. להריח ולא לטעום. ריח ניחוח אבל כליל לה'.
כמה נחת רוח יש לה' מן ההתאפקות הזאת. מן ההתגברות על היצר. כל רגע לימוד תורה של בחור ישיבה ואברך כזה בלב התופת המפתה של החילוניות המסתערת על בית המדרש ונעצרת בקול הלימוד של שני חברותות ליד הסטנדרים - הוא עוד שלב בסולם המעלות העולות לבית המקדש של מעלה. כל אולם ישיבה וכולל הוא בית המקדש של מטה.
אז אם מבקשים ממני להקליד את עיקרי ההרצאה כי אינם מחוברים לאינטרנט - איך אפשר לסרב.
* * *
"אצל 95% מן החולים במחלה היום בעולם - התסמינים קלים: חום, שיעול, איבוד חוש הריח. כלומר אצל הרוב המכריע מבין הנדבקים התסמינים קלים ורק אצל 5% הם קשים. הנזק העיקרי מן הוירוס איננו מעצם כניסתו למערכה הנשימה. הנזק העיקרי והקטלני הוא מהעובדה שכאשר נכנס הוירוס, מתעוררת המערכת החיסונית שלנו. היא מזהה שמשהו לא בסדר, שמשהו זר נכנס למערכת הנשימה, ואז נוצרים נוגדנים ומופרשים חומרים שנקראים ציטוקינים. החומרים האלה הם בדרך כלל טובים, הם תוקפים את הוירוס, תוקפים את התאים שהם מזוהמים וגורמים להם להסתלק מתוך מערכת הנשימה. אבל הדבר הזה גורם לפעמים שהמערכת מופעלת בפעילות יתר. פעילות היתר מתבטאת בכך שנוצרים יותר מדי ציטוקינים ויותר מדי חומרים פעילים שגורמים למה שנקרא 'סערת ציטוקינים'.
כלומר, הם גורמים לתגובת יתר של המערכת החיסונית ותגובת יתר זו היא שיוצרת דלקת ריאות דו צדדית קשה ואצל אנשים מסוימים היא זו שגורמת לצורך להנשים ובמקרים קיצונים גם למוות. צריך להבין שהעובדה שמה גורם לצורך להנשים, קורה רק בשלב המאוחר - מסביר גם את המצב הקליני. לכן רוב האנשים שנדבקו בוירוס הקורונה, יש להם מעט מאד תסמינים בשלב הראשון של המחלה, בשבוע הראשון, בחמישה, ששה הימים הראשונים. ואז בבת אחת מתחילה ירידה חדה בכושר החמצון שלהם וביכולת לנשום בעצמם ולכן הם נזקקים להנשמה.
העובדה שיש קולטן ספציפי בתוך תאי הנשימה (הקולטן אליו מתחבר וירוס הקורונה החדש) מסבירה גם, בחלק מן המקרים, מדוע אנשים מבוגרים ובעיקר אנשים בעלי יתר לחץ דם - יותר חשופים לנזקים הפוטנציאליים ויותר נוטים לפתח הסתמנות קלינית חמורה. למה? משום שחלק מן התרופות שגורמות להורדת לחץ דם - בולמים את הקולטן הזה ולכן כתגובה נורמלית הגוף יוצר הרבה יותר קולטנים כאלה. ברגע שאתה לוקח את התרופה הזאת כדי להוריד את לחץ הדם ונוצרים קולטנים כאלה, יש לוירוס יותר זמן ויותר מקום להתחבר לקולטנים אלה על התאים של דרכי נשימה ולכן הנזק הפוטנציאלי יותר גדול. האם
המסקנה שכל מי שלוקח את הכדורים האלה (ace 2) נגד לחץ דם צריך להפסיק לקחת אותם? התשובה החד משמעית: לא! אני לא ממליץ לאף אחד לשנות את הטיפול התרופתי עכשיו, לפני שהוא עושה ניטור נכון של לחץ הדם שלו, וזה לא הזמן לעשות נסיונות שונים בשינוי התרופות הקבועות שלו.
נכון, שאצל רוב האנשים הצעירים המחלה היא קלה. קצת חום, קצת שיעול, קצת חוסר נשימה, קצת כאבי שרירים. אבל יש אנשים צעירים שחווים מחלה קשה, שמסתיימת גם במוות. מה מבדל את רוב הצעירים שחלו בצורה קלה מאלו שחלו במחלה קשה ואפילו מתו? אין תשובה חד משמעית על שאלה זו. ייתכן שזה תלוי במבנה הגנטי של האדם ויש כאלו שמועדים גנטית לחלות גם אם הם צעירים. אם כך הוא הדבר, אפשר ללמוד את המבנה הגנטי של צעירים שעברו מחלה קשה לעומת האחרים וזה יתן לנו אפשרות לחזות ע"י בדיקה גנטית מי מועד להידבק בנגיף זה וכך אפשר במקרה של התפרצות נוספת של המחלה לדעת את מי צריך לבודד, וכך להימנע מסגר כללי".
עכשיו עובר המרצה לדבר על העניין הקריטי של אחוז התמותה.
"יש מושג שנקרא case fatality rate - כלומר מה השיעור מבין האנשים שחולים במחלה שימותו במחלה. כדי שנדע מה באמת ה- case fatality rate בוירוס הזה, צריך לדעת שני נתונים. נתון אחד: כמה אנשים מתו. זה נתון שיש לנו. הנתון השני הוא מספר החולים. נתון זה עדיין לוט בערפל. בחלק מן המקרים זה שאנחנו לא כל כך סומכים על הדיווחים של הסינים".
בסין הסתיימה למעשה המגפה (אא"כ יבוא שלב שני), כך שאפשר לסכם את אחוז התמותה.
"...וברוב המקרים המספר הזה איננו חד משמעי. למה? כי לא נעשו מספיק בדיקות. יש מאמר שהתפרסם בכתב עת אנגלי שעושה הערכה תיאורטית על סמך כל מיני הנחות שבאירופה יש 47 מיליון איש שכבר נגועים בנגיף. אם באירופה יש 47 מיליון אנשים נדבקו בנגיף ושיעור התמותה הוא פחות מ- 50,000 אנשים - שיעור התמותה הוא מאד מאד קטן והרבה פחות מן ה-3.4% וה-2.5% שכולם מצטטים. וגם אנחנו יכולים לראות את המציאות בישראל".
זה אחד הדברים החשובים ביותר בהרצאה. כאשר התחלתי לכתוב כאן על מחלה זו, הסברתי שאחוז התמותה בו נקט נתניהו, בין 2% ל-4% ועל סמך זה התווה את אסטרטגיית המאבק באמצעות סגר כמעט מוחלט - שגוי, יותר נכון - הזוי. כאשר באו מארגון הבריאות העולמי לטראמפ עם אחוז תמותה של 3.4% הוא זרק אותם מן המדרגות. עם אחוז תמותה כזה - ימותו מיליונים, אמר. אבל נתניהו, אם משום טפשות, אם משום שטחיות ואם משום חשבון פוליטי לחולל היסטריה, קנה מספר זה (3% אם נעשה ממוצע). ועל סמך אחוז תמותה כזה גזר סגר על המדינה, שאיים למוטט את כלכלתה. מה ששייך לנו - על סמך אחוז תמותה הזוי זה - סגר את תלמודי התורה, הישיבות והכוללים.
עת נשא את דרשת הקורונה הראשונה שלו, עם ליצמן לידו, היו כ-2000 חולים ו-5 מתים. על סמך אחוז התמותה הזה צפה "עשרות אלפי מתים". הסברתי אז שאחוז התמותה האמתי קטן בהרבה. זאת על סמך דברים של פרופ' גבי ברבש שאמר שמספר החולים האמתי, לא המאומת שעליו הסתמך נתניהו, הוא בין 45,000 ל-90,000. עשיתי ממוצע של 70.000 ולפי מספר זה, אחוז התמותה עמד על 0.0071%. אם נסבור שהיחס בין מספר החולים המאומת למספר הריאלי, האמתי נותר אותו יחס, אזי אחוז התמותה לא משתנה אף הוא. ההבדל הוא בין מאה, מאתיים מתים לבין רבבות או יותר. איין קלייניקאט...לפי המספרים שמביא כאן פרופ' שפירא מדובר על אחוז תמותה של 0.1%. הרבה יותר מאחוז התמותה שיצא לי. אבל גם הוא, כמו ברבש, מסתמך על מודל הבנוי על הנחות ולא מספרים ידועים. גם אחוז התמותה בארץ ישראל, הארץ שעיני ה' בה תמיד - קטן בהרבה. בכל אופן, גם אחוז התמותה שהביא שפירא קטן פי 30 מזה שהביא נתניהו. אחוז התמותה משפעת הוא 0.14%. כך שהוא גדול יותר גם מן המספר שהביא שפירא.
המסקנה ההכרחית: לא מטילים סגר כללי, לא כולאים את כל ציבור החרדים לדבר ה' בגיטאות ובוודאי לא מבטלים תלמוד תורה - בגלל הקורונה כמו שלא עושים זאת בגלל שפעת.
"שוב, בהגבלות הגדולות שבהן מספר הנבדקים איננו חד משמעי ובמדינות שבהן עשו פחות בדיקות, כך שיעור התמותה יותר גבוה. כמו באיטליה וכמו בספרד - שיעור התמותה יותר גבוה.
לגבי הוירוס. הוא עובר ברסיסי רוק. הם יכולים לעבור מטר, שני מטר. אמנם נעשה מחקר שאומר שהוא יכול לעבור גם 8 מ' אבל אתה צריך להשתעל הרבהכדי שהוירוס הזה יגיע למרחק 8 מ'. ברור לגמרי שהוירוס הזה לא נשאר באויר. בניגוד לוירוס של שפעת שיכול להישאר באויר גם בלי טיפות רוק שנושרות לאדמה, כך שמישהו שעובר מאחורי חולה השפעת יכול להידבק. אבל בוירוס הקורונה ההדבקה היא רק ע"י תרסיס. הוירוס הזה לא נשאר באוויר. וזה חדשות מאד מאד טובות. לגבי כמה זמן הוירוס נשאר על משטחים. על משטחים ממורקים מאד עד 72 ש'. על משטחים כמו קרטון עד 24 ש'. אבל צריך להבין שהעובדה שהוירוס יכול להישאר 72 ש' או 24 ש', זה לא אומר שמישהו שמלטף את המשטח הזה או אפילו מלקק אותו - אכן ידבק במחלה. תלוי בכמות של הוירוס שאנו שואפים. ככל שהכמות תהיה יותר גדולה, הסיכוי שהמחלה תהיה יותר קשה - גבוה יותר. ולכן גם אם יש מעט וירוס ואנו נוגעים בו, הסיכוי שהמחלה תהיה קשה, יותר קטן.
עוד דבר שחשוב לי להבהיר לכם: אני חושב שצריכים להעביר ביקורת על מה שמתבצע כאן במדינה. אני חושב שחשוב שידעו מקבלי ההחלטות שאנחנו לא מקבלים את דבריהם כתורה מסיני. אני חושב שחשוב שיסבירו לנו את הרציונל מאחורי הצעדים שהם נוקטים שמשפיעים על החיים של כולנו. ויותר חשוב מזה: אני חושב שחשוב לשים את הדברים בפרספקטיבה ולא לנהוג בהיסטריה".
כאשר נתניהו מדבר על "עשרות אלפי מתים" וכאשר הוא כולא מאות אלפים בגיטאות, וכאשר הוא אוסר על לימוד תורה, כל זאת על סמך אחוז תמותה דומה לזה של שפעת - הוא יוצר היסטריה. נכון יותר לומר: הוא יוצר היסטריה כדי לכלוא אותנו בגיטאות וכדי לבטל תורה מישראל. אין מלמדים זכות על רשע.
"למה הכוונה שלי? היום כל מה שאתם שומעים ברפואה, זה קורונה, קורונה, קורונה. לעומת זה, אנשים שיש להם התקפי לב או חוששים שיש להם התקפי לב, או אנשים שיש להם אירוע או אנשים שיש להם מחלות כרוניות או אנשים שיש להם סיכוי גבוה לחלות בסרטן - האנשים האלה לא מקבלים את תשומת הלב הראויה. הם נמנעים מלהגיע לבית החולים ויש גם הנחיה: להקטין את הפעילות של כל האגפים האחרים של בית החולים ל-20%. זו טעות. אנשים שחולים במחלות כרוניות חייבים להיות במעקב. חייבים לטפל בעצמם, למדוד את לחץ הדם, לנטר את רמות הסוכר, לעשות MRI, לא לחשוש להגיע לחדר המיון אם אתה חושש שיש לך שטף דם במוח, או שיש לך התקף לב. להערכתי הרבה יותר אנשים ימותו כי הם לא מטפלים בעצמם ואשר חוששים מלהגיע לחדר המיון, מאשר לפני תקופת הקורונה.
דבר נוסף שאני רוצה להגיד, הוא שהתופעה הזאת שמבודדים אנשים מבוגרים היא תופעה שאני לא יודע איך להתמודד אתה. אנשים מבוגרים שאתה מבודד אותם, מוציא אותם מן הסביבה הטבעית שלהם, בלי שום מגע אנושי עם בני משפחה - אצל האנשים האלה, הדיכאון והבדידות הם הגורמים שימותו הרבה יותר אנשים מאשר מן הקורונה עצמה. כן צריך להגן עליהם, אבל צריך לתת להם איזשהו מעטה אנושי, שיחות, חברה. ומכאן אני גוזר את הבקשה שבכל פורום של מקבלי החלטות שמשקלל את הנזקים העכשוויים והעתידיים לעומת היתרונות של כל הצעדים - צריך להכניס גם פסיכולוגים, פסיכיאטרים וסוציולוגים".

הפצת המעיינות
הודעות: 888
הצטרף: ב' יוני 11, 2018 11:23 pm
שם מלא: ג'ינג'י

Re: הרצאת פרופ' איתן שפירא מבי"ח שיבא בנושא נגיף הקורונה

הודעהעל ידי הפצת המעיינות » ג' אפריל 14, 2020 12:09 am

גם הכותב הזה נשמע היסטרי

"העובדות לאשורן" כלומר?

תזכורת "אני יופתע אם יהיו בישראל יותר מעשרה מתים מקורונה"

אגב, פרידמן לא שפירא

הרואה
הודעות: 1668
הצטרף: ג' פברואר 14, 2017 2:57 pm

Re: הרצאת פרופ' איתן שפירא מבי"ח שיבא בנושא נגיף הקורונה

הודעהעל ידי הרואה » ג' אפריל 14, 2020 2:24 am

צריך לקחת בחשבון שהתמלול לא מדוייק, הוא מוסיף מילים משלו ומחסיר מילים מדברי הרופא הנ"ל, בדברים שיש בהם משמעות קריטית.
פרופ' איתן פרידמן אומר בהרצאה שאי אפשר לדעת כמה נדבקים יש, ומביא כדוגמא קיצונית על דרך אפשר מאמר מכתב עת רפואי בלונדון שאומר שיש באירופה 47 מליון נדבקים, ואומר שאם ההערכה הזו נכונה אז אחוזי התמותה נמוכים מאד, אבל נכון לעכשיו אי אפשר לדעת כמה נדבקים יש, ואם כן אי אפשר לדעת את אחוזי התמותה.
פרופ' פרידמן ממליץ להשקיע יותר משאבים בבדיקות הנוגדנים לנגיף, ולפי זה לדעת א. מי מחוסן ומי לא, ב. לדעת את אחוזי הנדבקים, ג. יתאפשר לקחת תרומות דם מאנשים שדמם מכיל נוגדנים רבים ולהזריק את הנוגדנים לחולים הקשים ובכך להגדיל את סיכוייהם להתרפא, ד. לדעת האם הנבדק נושא את הנגיף כעת כדי לבודד אותו ולהכניסו למעקב רפואי. לדבריו זה לא קשה טכנית להנגיש את הבדיקות האלו לאוכלוסיה, והתוצאות לדבריו חשובות יותר מהבדיקות הנעשות כעת, שיכולות לקבוע רק מי כרגע נושא את הנגיף.

סגי נהור
הודעות: 4481
הצטרף: א' אוגוסט 04, 2013 11:55 pm

Re: הרצאת פרופ' איתן שפירא מבי"ח שיבא בנושא נגיף הקורונה

הודעהעל ידי סגי נהור » ג' אפריל 14, 2020 4:08 am

עם כל הכבוד לפרופסור, דעתו אינה דעת יחיד, ויש הרבה מומחים גדולים לא פחות ממנו שדעתם להפך. כך שאין לקרוא לזה "ידיעת העובדות לאשורן".

עכ"פ יש עובדות ידועות וברורות שא"צ להיות פרופסור כדי לראותן לנגד העיניים, והעובדות הללו הנראות לעין סותרות לכאורה את הטענה (שנשמעה מכבר) שבעצם רובנו נשאים של הנגיף, אלא שרק מעטים שבמעטים מתוכם נבדקים ומאומתים. העובדות הן - שיש אזורים מסוימים המוכרים לנו שבהם הנגיף אכן התפשט בחלק גדול מהאוכלוסייה, ומשם ניתן ללמוד קצת על האחוז האמיתי של הנדבקים וכן הנפטרים ר"ל. דוגמא כואבת היא השכונות החרדיות מברוקלין. אוי לנו אם היחס המספרי של החולים והנפטרים מתוך כלל האוכלוסייה בארצנו יהיה כמו בשכונת קראון הייטס (אתמול התבשרנו על אב ובנו שנפטרו בהפרש של שבועיים, ה' ישמרנו). ואין לשכוח שגם שם הוטל לבסוף סגר חמור, אלא שבאיחור קריטי.

דעת_האברך
הודעות: 580
הצטרף: ו' ינואר 29, 2016 9:44 am

Re: הרצאת פרופ' איתן שפירא מבי"ח שיבא בנושא נגיף הקורונה

הודעהעל ידי דעת_האברך » ג' אפריל 14, 2020 8:36 am

כל העובדות, הנתונים וההשערות של הפרופסור הנכבד נראות נכונות ומוצקות, אך מתרסקות כליל על קרקע המציאות הנוראה שרואים במדינות העולם השונות - איטליה, ספרד, אנגליה, ארצות הברית, ובמה שנוגע לנו - בשכונות החרדיות בניו יורק ובלונדון, שעשרות אנשים חולים ומתים ל"ע, במספרים גבוהים בהרבה משפעת עונתית. אז יגידו מה שיגידו אבל הנתונים מדברים בעד עצמם. וכי לשווא תפסה היסטריה את כל ממשלות העולם, כולם בגלל הפוליטיקה של נתניהו?

תבונה1
הודעות: 101
הצטרף: ד' דצמבר 07, 2016 3:29 pm

Re: הרצאת פרופ' איתן שפירא מבי"ח שיבא בנושא נגיף הקורונה

הודעהעל ידי תבונה1 » ג' אפריל 14, 2020 9:36 am

מבחינת ההלכה - מה זה משנה כמה נדבקים יש?
כל זמן שישנה רעותא וחשש שיכול אפילו אחד למות מחמת פעולותיך הרי פקוח נפש דוחה אותם, ההלכה הפשוטה היא שכל ישראל ביחד יהיו חייבים לחלל שבת רק בשביל ספק פיקוח נפש אפילו של יהודי אחד. זוהי ההלכה הפשוטה. [ומה שאין חוששים תמיד הוא משום שאין רעותא, מה שלא ניתן בשום אופן לומר כאן].

כלפי הצבור- ההרצאה היא טובה אך ורק כדי לעשות סדר לדברים, להרגעת הציבור ולמנוע היסטריה, ותו לא מידי.

אך כלפי ההלכה והקדימויות הרי שהפרמטרים מתוך הדברים מה עדיף על מה ומתי יש להימנע מדברים, הרי הם הלכתיים. [דהיינו שצריך לדון על כל נושא -תפילה בציבור, ת"ת דרבים, פרנסה וכו'- לגופו ולדעת היכן וכמה מותר וראוי להיכנס לספק פקו"נ והיכן וכמה אסור, כמו כל שאלה בהלכה לפי כללי ההלכה ולברר את הדינים עד היסוד ולברר מהמומחים את המציאות עד היסוד, ואז להכריע את הדין].

מלבד זאת, להכריע בעצם הדברים צריך להיות מומחה. אי אפשר לשמוע הרצאה של פרופסור אחד ולומר הן הן הדברים שניתנו מפי הגבורה וכל השאר הן בדותות מבלי להיות מומחה. אי אפשר לנתח שום נושא אם אינך מומחה בו. וק"ו בפיקוח נפש דרבים.
נערך לאחרונה על ידי תבונה1 ב ג' אפריל 14, 2020 10:28 am, נערך פעם 1 בסך הכל.

איש קריות
הודעות: 242
הצטרף: ש' נובמבר 16, 2019 11:52 pm
שם מלא: איש כריות

Re: הרצאת פרופ' איתן שפירא מבי"ח שיבא בנושא נגיף הקורונה

הודעהעל ידי איש קריות » ג' אפריל 14, 2020 10:22 am

הכותרת שנותן מביא ההרצאה קצת יומרנית.
כאילו מדובר כאן בתגליות חדשות שאמורות לפקוח את עיני מקבלי ההחלטות.
אני משוכנע ובטוח שמקבלי ההחלטות נחשפו לדעות שלו ולשל עוד עשרות אם לא מאות אנשי מקצוע בארץ ובעולם כולו לפני שקיבלו את החלטותיהם.
בינתים עד לרגע זה ההחלטות שקיבלו הוכיחו את עצמם מעל ומעבר, כמובן בחמלת ה' על עמו בנחלתו.
מן הראוי לתת להם קרדיט נוסף ולהישמע להנחיות גם מכאן ולהבא.

דרומי
הודעות: 6729
הצטרף: ב' פברואר 20, 2017 11:26 am

Re: הרצאת פרופ' איתן שפירא מבי"ח שיבא בנושא נגיף הקורונה

הודעהעל ידי דרומי » ג' אפריל 14, 2020 10:38 am

הנקודה לגבי אנשים מבוגרים שמבודדים אותם מכל סביבתם יש בה מן האמת.

זה ממש לא פשוט כמו שזה נדמה לסגור אדם מבוגר בבית, לבד או עם אשתו, ולשמור על מורל גבוה הנדרש גם הוא לצורך המערכת החיסונית כמובן.

איני יודע מה הפתרון, אולם לפי מה שאני שומע מסביבתי יש אנשים מבוגרים שלא מצליחים לעמוד בזה ופשוט נוסעים לבקר את הילדים והנכדים כי הם מרגישים שהם משתגעים. וזה במקרה הטוב.

התוצאות של דיכאון וכו' לא נראות לעין כל כך מהר, אולם אסור להקל ראש גם בנתון הזה.

יקים
הודעות: 484
הצטרף: ה' יולי 02, 2015 9:55 pm

Re: הרצאת פרופ' איתן שפירא מבי"ח שיבא בנושא נגיף הקורונה

הודעהעל ידי יקים » ג' אפריל 14, 2020 2:47 pm

אני אשאל את מה ששאלו האחרים בצורה שונה מעט
האם יש חולק על הטענה, שאילו הקהילות בניו יורק ובאנגליה היו שומרות מההתחלה על אותם כללים ששומרים פה (ע"פ ההוראות), עשרות מבין המתים ל"ע היו נשארים בחיים לאורך ימים ושנים טובות.
בהנחה שאין חולק על כך, א"כ כל דברי בכותב הנ"ל הינם אבק רציחה, ואם יפרסם דבריו יש לדונו כרודף גמור.
גילוי נאות: חמי שיחי' (עם ילדים בבית) שוכב בבי"ח במצב קשה מורדם ומונשם וחייו תלואים לו מנגד, השי"ת ישלח לו מהרה רפואה שלמה בתושח"י

הרואה
הודעות: 1668
הצטרף: ג' פברואר 14, 2017 2:57 pm

Re: הרצאת פרופ' איתן שפירא מבי"ח שיבא בנושא נגיף הקורונה

הודעהעל ידי הרואה » ג' אפריל 14, 2020 3:00 pm

כאמור אין קשר בין ההרצאה לבין התמלול, כמה מהמגיבים כנראה לא ראו את ההרצאה אלא את התמלול המעוות.
הפרופסור מצדיק את הסגר, בניגוד לתמתלול המעוות.
כך יוצרים שטיפת מוח מביאים הרצאה מרופא גדול ותחת הכותרת הזו כותבים כביכול כתמלול של ההרצאה מה שרוצים.
בבחינת אין קשר בין המצולמים לכתבה, תמלול אילסטורציה.


חזור אל “מנע מגיפה מנחלתך - הקורונה והשלכותיה”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 31 אורחים